Als je je gezondheids- of trainingsstatistieken wilt controleren, dan kijk je op een IPS TFT-touchscreen met een resolutie van 240 x 204, wat anders is dan wat we eerder op Polar-horloges hebben gezien.
Het is een grote stap vooruit in termen van helderheid, levendigheid en kleur, waardoor gegevens gemakkelijker te absorberen zijn.
Maar dit scherm heeft ook wat minpunten. Als het gaat om de interactie, blijkt dat het niet altijd op je bewegingen reageert. Soms lijkt het alsof de Ignite een beetje trager werkt bij het registreren van deze interacties.
Eerlijk is eerlijk: dit probleem was prominenter bij het voor het eerst uitproberen van de Ignite, maar sindsdien is het met sprongen verbeterd, hoewel het zo nu en dan nog steeds responsiviteitsproblemen kan opleveren.
Mogelijk veroorzaakt de combinatie van weergavetechnologie, verwerkingskracht en software dit vervelend schermprobleem.
Hopelijk kan de fabrikant daar snel een oplossing voor vinden. Overigens heeft de Ignite een hoog waterpeil en kun je er tot 30 meter diepte mee zwemmen en is dus waterdicht. Er is ook zwem-tracking aan boord, zodat je al je zwembadactiviteiten kunt bijhouden.